Grupa ekspedycyjna Wazari Team Poland rozwija się od wielu lat a w chwili obecnej stanowi niesamowicie zgrany i komplementarny zespół (podróżników, polarników i alpinistów), wyspecjalizowany w docieraniu do najbardziej niedostępnych miejsc na Ziemi – często miejsc, gdzie nigdy nie stanęła ludzka stopa. Każdy z członków posiada unikalne cechy, możliwości i umiejętności, które zebrane w zespół stanowią niespotykany potencjał możliwości. Nasze ekspedycje przeplatane są życiem, gdzie każdy z nas realizując się w swoich obowiązkach hartuje Duszę i Ciało, na tyle by sprostały najtrudniejszym zadaniom i sytuacjom, które nieuchronnie napotkamy podczas naszych kolejnych wyprawach. Przez poned 20 lat przemierzyli wspólnie dziesiątki tysięcy kilometrów w Europie oraz Australii i Oceanii. Zdobywali szczyty Tatr, Pirenejów, Alp, Alp Nowozelandzkich (druga Polska zimowa próba zdobycia Mt.Cook). Eksplorowali największe lodowce oraz 2 lądolody Ziemi: ISLANDIA (Vatnajökull - wyznaczenie nowej trasy podczas trawersu wyspy w 2010, zdobycie najwyższego szczytu - Hvannadalshnukur, w 2005 roku) oraz GRENLANDIA (najdłuższy polski trawers Grenlandii oraz pierwszy polski trawers w okresie lato/jesień - za który zostaliśmy wyróżnieni w kategorii Wyczyn Roku KOLOSY 2008, nagrody za dokonania roku).
Grzegorz Gontarz
podróżnik, z pasji fotografik - na co dzień inżynier - mechanik (spawalnik). Właściciel Laboratorium Spajania Precyzyjnego oraz współzałożyciel Welding Partners Group (spajanie.com.pl). Współzałożyciel i twórca Wazari Team Poland. Uwielbia Świat i jego tajemnice. Przez ostatnie lata przemierzył ponad 40 państw czterech kontynentów, w głównej mierze poznawał Europę oraz Australię i Oceanię. Uczestniczył w dziewięciu ekspedycjach, m.in. eksplorował dzikie zakątki Islandii, Grenlandii, Norwegii, Australii i Nowej Zelandii, podróżuje przeważnie rowerem, na nartach, przy pomocy kite'a...  Mimo fascynacji krainą wiecznego lodu interesuje się również starą motoryzacją i architekturą. Radiooperator (SQ5NHH), zapewnia łączność ze Światem w sytuacjach kryzysowych... Dwukrotnie wyróżniony w kategorii "Wyczyn Roku - Kolosy 2008" za najdłuższy polski trawers Grenlandii - pierwszy polski trawers w okresie lato/jesień (greenland.wazari.pl) oraz "Wyczyn Roku - Kolosy 2010"za pierwszy trawers Islandii przez największe jej lodowce - wytyczenie dwóch nowych dróg przez lądolód i lodowiec Hofsjokull (iceland.wazari.pl)

Szymon Gontarz
podróżnik od urodzenia, profesor Politechniki Warszawskiej (dr hab.), całe życie wypełnia treningami co pozwala mu z coraz mniejszymi ograniczeniami przemieszczać się po lądzie i wodzie. Bezustannie próbuje dotrzeć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek… Pomagają mu w tym zdobyte umiejętności na lądzie jako: instruktor narciarstwa alpejskiego PZN SiTN, zawodnik AZS PW (narciarstwo alpejskie, lekkoatletyka), alpinista (Tatry, Alpy, Alpy nowozelandzkie, Himalaje) i lekkoatleta - w biegach średnich i długodystansowych (m.in. udany start w maratonie w HK) oraz w wodzie: uprawnienia motorowodne oraz umiejętności ratownika wodnego. W młodości próbował też swych sił w Judo, co dało mu podstawy dobrego treningu i dyscypliny potrzebnej do realizacji podróżniczych marzeń. Współzałożyciel grupy Wazari, przeżył bez szwanku siedem ekspedycji rowerowo – trekkingowych (i dwie polarne) na czterech kontynentach. Dodatkowo jego techniczne wykształcenie (doktor nauk technicznych oraz pasja fotograficzna pozwalają mu w pełni realizować wytyczone cele oraz przekazywać innym swój zachwyt nad naturą, nad jej pięknem i siłą. Wyróżniony w kategorii "Wyczyn Roku - Kolosy 2008" za najdłuższy polski trawers Grenlandii - pierwszy polski trawers w okresie lato/jesień (greenland.wazari.pl) oraz "Wyczyn Roku - Kolosy 2010" za pierwszy trawers Islandii przez największe jej lodowce - wytyczenie dwóch nowych dróg przez lądolód i lodowiec Hofsjokull (iceland.wazari.pl).

Piotr Zaśko
podróżnik, lekarz wypraw. Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie. Specjalizacja z anestezjologii. Obecnie pracuje w Instytucie Kardiologicznym w Aninie. Dziesiątki tysięcy kilometrów przejechane na rowerze, pozwoliły mu poznać najciekawsze zakątki naszego kraju i kilku krajów Europy (m.in. podróż dookoła Polski, Sardynia, Kreta…) Regularne pływanie wsparte okresowo treningiem biegowym utrzymuje jego formę fizyczną na poziomie dającym możliwość wykorzystania umiejętności wspinaczkowych (kurs skałkowy i taternicki) w górach Polski i Alpach. Wyprawa na Grenlandię była próbą sprawdzenia dotychczas zdobytych umiejętności i zmierzenia się z trudnościami występującymi na największej wyspie Ziemi. Wyróżniony w kategorii "Wyczyn Roku - Kolosy 2008" za najdłuższy polski trawers Grenlandii - pierwszy polski trawers w okresie lato/jesień (greenland.wazari.pl) oraz "Wyczyn Roku - Kolosy 2010" za pierwszy trawers Islandii przez największe jej lodowce - wytyczenie dwóch nowych dróg przez lądolód i lodowiec Hofsjokull (iceland.wazari.pl).

Krzysztof Wasilewski

lekkoatleta, były zawodnik AZS PW. Preferuje biegi średnio- i długo-dystansowe. Od lat zafascynowany górami i morzem. Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Uczestniczył w trzech ekspedycjach rowerowo - trekkingowych, jedną odbył samotnie. Artur Witkowski

instruktor JUDO, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Na co dzień zajęty przez pracę - wykładowca i pracownik naukowy University of Central Lancashire - i nie tylko... Mieszka w Wielkiej Brytanii. Swój urlop czasem wykorzystuje na zapuszczenie się w najdalsze zakątki Świata. Uczestnik siedmiu ekspedycji rowerowo - trekkingowych. Do wysokich gór podchodzi z dystansem.

Copyright ©2021 Wazari Team Poland, All Rights Reserved.