2013 - strona obecnie modernizowana

 


Przez największą pustynię Świata – Trawers Antarktydy! 

Ekspedycja ostatecznie nie doszła do skutku... w trakcie przygotowań, wiecej informacji na stronie antarctica.wazari.pl oraz stronie facebook.
2010 


Nietypowe przedsięwzięcie zrealizowane na wyspie lodu i ognia. Kilkutygodniowy trawers trójki śmiałków przez wnętrze Islandii - ze wschodu na zachód - wykonany w stylu alpejskim oraz bez wsparcia z zewnątrz. Zakończony sukcesem, stał się pierwszym trawersem wyspy przez Interior i lodowce Vatnajökull i Hofsjökull, przez które wyznaczono dwie nowe drogi. Wyzwanie, którego realizacja wymagała ogromnego wysiłku fizycznego ze zmaganiem z trudnym terenem, lodem, śniegiem, szczelinami, wodą, nieujarzmionymi lodowcowymi rzekami, wiatrem, wulkanami i ponad 300 kilogramowym ekwipunkiem, który był niezbędny do samodzielnego pokonania wyznaczonej trasy. 

W ekspedycji wzięli udział: Grzegorz GONTARZ, Szymon GONTARZ, Piotr ZAŚKO.  

iceland.wazari.pl 
2008


Polarna ekspedycja przez największy (zaraz po Antarktydzie) lądolód Ziemi. 2500 metrów n.p.m., 665 kilometrów, 300 kilogramów bagażu... 35 dni, 2 huragany, ekstremalnie niskie temperatury... Trzy osoby, jedno marzenie i jeden cel – trawers największej wyspy Świata. Marzenie... które przerodziło się w walkę o przetrwanie. Kilkutygodniowe zmagania z lodem, śniegiem, wodą i wiatrem - zakończone sukcesem!

W ekspedycji wzięli udział: Grzegorz GONTARZ, Szymon GONTARZ, Piotr ZAŚKO.

greenland.wazari.pl 
2006


Zaprawieni w walce z warunkami atmosferycznymi po wyprawie rowerowej na Islandii, tym razem zmierzyli się z trudami australijskiej i nowozelandzkiej zimy. W czasie 63 dni przemierzyli ponad 14 000km. Rowerami pokonali górzyste tereny Antypodów, z kolei samochodem wjechali w głąb pustyni Simpson’a, Sturt’a oraz Tirari. Przy pomocy kajaków dostali się na bezludne wyspy w rejonie Whitsunday, gdzie poznali piękno podwodnego Świata. Śladami Strzeleckiego weszli na Górę Kościuszki, a także na wzór Mark’a Inglisa’a próbowali zdobyć niedostępny zimą – najwyższy szczyt Nowej Zelandii – Mt.Cook.

W ekspedycji wzięli udział: Grzegorz GONTARZ, Szymon GONTARZ, Krzysztof WASILEWSKI, Artur WITKOWSKI.

australia.wazari.pl 
2005


Na cel swojej kolejnej wyprawy rowerowej obrali Islandię. Wyspę pochodzenia wulkanicznego, miejsce unikalne, gdzie krajobrazy są często określane mianem "księżycowych". Ze względu na ostre warunki klimatyczne, rzeźbę terenu, kraina ta pozostaje jednym z najbardziej niedostępnych miejsc w Europie. Przez 42 dni przemierzyli prawie 4000 km, byli tam, gdzie prawdopodobnie rowerem nikt nigdy nie dotarł. Zdobyli szczyt Hvannadalshnukur. Poznali kraj i jego osobliwości.

W ekspedycji wzięli udział: Grzegorz GONTARZ, Szymon GONTARZ, Kryzsytof WASILEWSKI.

iceland2005.wazari.pl 
2004


Wyruszyli z Polski. Przejeżdżając przez Niemcy i Danię, znaleźli się w Norwegii. Kierowali się na północ, by wjechać do krainy "dnia polarnego". Przekroczyli koło podbiegunowe, statkiem dostali się na urocze wyspy Lofoty, a następnie osiągnęli północny kraniec Europy - Nordkapp. Wracali przez Finlandię, Estonię, Łotwę i Litwę. Tym sposobem okrążyli Bałtyk, pokonali dystans ponad 7000 km w niespełna dwa miesiące. Odwiedzili Św. Mikołaja, zwiedzili nadbałtyckie stolice, dojechali do geograficznego centrum Europy...

W ekspedycji wzięli udział: Grzegorz GONTARZ, Szymon GONTARZ, Artur WITKOWSKI.

truenorth.wazari.pl 
2003


W 2003 roku postanowili jechać na zachód. Chcieli dotrzeć do angielskiej kolonii - Gibraltar. Z powodu suszy i wysokich temperatur zmuszeni byli do powrotu. W Walencji temperatura w cieniu przekraczała 40ºC, noclegi w lasach były bardzo niebezpieczne (częste pożary) - brakowało im cienia. Przez połowę wyprawy podróżowali nocą... Przejeżdżali przez Andorrę, gdzie zdobyli jeden z najwyższy szczytów. Z Hiszpanii ewakuowali się do Włoch maltańskim statkiem. Tu również słońce nie dało za wygraną. Udar słoneczny jednego członka ze składu ekipy przerwał podróż na kilka dni... Łącznie przejechali przez 13 państw europejskich; wrócili przez Chorwację... 

W ekspedycji wzięli udział: Grzegorz GONTARZ, Szymon GONTARZ, Artur WITKOWSKI oraz Paweł LISIECKI

transcontinental.wazari.pl 
2001


TransAlp to trzecia wyprawa rowerowa, którą odbyli w swoim życiu. Trwała nieco ponad 3 tygodnie i prowadziła przez alpejskie drogi Austrii i Niemiec. Dotarli do stolicy Tyrolu - miasta Innsbruck, wracali przez Garmisch Partenkirchen, Monachium i Pragę... 

W wyprawie wzięli udział: Grzegorz GONTARZ, Szymon GONTARZ, Artur WITKOWSKI oraz Bartłomiej GONTARZ i Radoslaw PAROL

transalp.wazari.pl 
Copyright ©2021 Wazari Team Poland, All Rights Reserved.